Kategorie
Klub diabetyka Warto wiedzieć

„Równowaga kwasowo-zasadowa źródłem zdrowia”

Zapraszam na prelekcję w Klubie Diabetyka do Ratusza w dniu 28 lutego 2024 (środa) o godz. 15:15, którą poprowadzi  Pani  Urszula Malinga – Naturopata

„ŹRÓDŁEM ZDROWIA JEST RÓWNOWAGA KWASOWO – ZASADOWA  ORGANIZMU”

Podczas prelekcji dowiemy się :

– co to jest kwasica metaboliczna niskiego stopnia i dlaczego dla naszego organizmu jest bardzo groźna !

– jak zbadać zakwaszenie organizmu

– do jakich chorób prowadzi zakwaszenie organizmu?:

–  otyłość, miażdżyca, cukrzyca, insulinooporność,  dna moczanowa, zwyrodnienia stawów, nadciśnienie, nowotwory…

– w jaki sposób i czym doprowadzić organizm do równowagi kwasowo – zasadowej .

Podczas spotkania będzie wyjątkowa możliwość skorzystania z BEZPŁATNEJ  analizy składu masy ciała

Zapraszamy – ilość miejsc jest ograniczona

Kategorie
Klub diabetyka Warto wiedzieć

Zmiana Numeru KRS w 2024 roku

Przy składaniu rozliczeń PIT za 2023 rok ulega zmianie Nr KRS

W tym roku (2024) przekazujemy swoje 1,5% odpisu od wpłaconego Urzędowi Skarbowemu podatku na  KRS 0000037573 z dopiskiem Zduńska Wola

Szanowni darczyńcy

W tym roku nie mamy możliwości zbierania 1,5% z odpisu od podatku za 2023 rok, ale nadal możemy wspierać Polskie Stowarzyszenie Diabetyków jako całość i sprawić, że środki te pozostaną w naszej organizacji, celem realizacji naszych wspólnych celów statutowych.

            Proszę zatem członków, diabetyków i sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków aby przekazywali w formie odpisu od podatku swoje 1,5%  na numer KRS Zarządu Głównego PSD 0000037573 – co będzie pożytkiem dla Wszystkich Diabetyków i Programów w Polsce.

Kategorie
Edukacja Klub diabetyka Wycieczki

Bieszczady – Solina 2024

SOLINA – wycieczka turystyczno-szkoleniowa 22-25.05.2024

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane i zapisane na wycieczkę do Biura Stowarzyszenia we wtorek lub czwartek od 9:00 do 12:00 w celu dokonania formalności

Kategorie
Klub diabetyka Wczasy

Wielkanoc 2024

Wielkanocny turnus świąteczny w Pensjonacie „OLIWIA” na Mazurach w Rynie – termin: 30.03-06.04.2024

Kategorie
Klub diabetyka

WOŚP 2024

1056 zł – tyle uzbieraliśmy w 2024 roku na 32 Finale jako diabetycy w Sztab WOŚP – PCKSR Dolna Zduńska Wola -Brawa dla wszystkich Darczyńców i dziękuję w imieniu obdarowanych i potrzebujących pacjentów Szpitali.

Nasza e-skarbonka 32 Finału WOŚP

Kategorie
Klub diabetyka

„Sielska Wpadka”

Zapraszamy na spektakl „Sielska Wpadka” do Teatru w MDK Zduńska Wola w dniu 25 lutego o godzinnie 19:00 na  romantyczną komedię omyłek z barwnymi postaciami, zabawnymi zwrotami akcji i sekretnym romansem. Towarzyszyć im będą charyzmatyczne piosenki.

W doborowej obsadzie zobaczymy aktorów grających zarówno na scenach teatralnych, jak i w filmach czy serialach, ale też występujących m.in. w popularnych programach telewizyjnych : Agnieszkę Mrozińską, Tomka Ciechorowskiego, Annę Głogowską, Macieja Radla, Krystiana Kukułkę, Kamilę Kamińską, Annę Sandowicz oraz Dawida Czupryńskiego.

„Sielska wpadka” – Jeden weekend, dwie pary i wesele przyjaciela w tle. … Jak potoczy się to spotkanie? Bohaterowie przyjeżdżają na ślub i wesele do wiejskiego pensjonatu CountryLux na Podlasiu. Panowie nie widzieli się od dwudziestu lat i na to męskie spotkanie po latach cieszą się najbardziej. Czy ich żony podzielają ten entuzjazm? Na miejscu nic nie jest takie, jak być powinno… Czeka ich niejedna niespodzianka i ktoś jeszcze…

Sielska atmosfera, zwroty akcji i miłosny twist mocno zaskoczą bohaterów. Tego się nie spodziewali… Spektakl “Sielska Wpadka” to romantyczna komedia omyłek; barwne postaci, zabawne zmiany biegu wydarzeń, sekretny romans i wiejski klimat… Towarzyszyć temu będą charyzmatyczne piosenki i muzyka na żywo. Aż chciałoby się zatańczyć… Ze śmiechu! Serdecznie zapraszamy!

Spektakl – 25.02.2024r.  godzina 19:00

Zapisy w Biurze Stowarzyszenia do 18.01.2024 (czwartek) na bilety w cenie 60,00 zł

Kategorie
Wczasy

„Do Grecji przez Bałkany”

Zapraszamy na wczasy „Do Grecji przez Bałkany” SERBIA – GRECJA – MACEDONIA (11 dni) w terminie od 20.09 – 30.09.2024

Wczasy Diabetyków – Hotel Themis Beach Paralia 601 00, Grecja

Wszystkie osoby zainteresowane, zapisane na wczasy zapraszamy do Biura Stowarzyszenia w celu dokonania formalności w terminie do 25 stycznia 2024.

Kategorie
Warto wiedzieć

Przybywa chorych na cukrzycę

Z szacunków wynika, że w 2030 roku będzie w Polsce 4,2 mln chorych na cukrzycę – przekazało PAP Ministerstwo Zdrowia. Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną. Może rozwijać się powoli i w każdym wieku. Choruje na nią wiele osób, która o tym nie wie.

  • Z szacunków Ministerstwa Zdrowia wynika, że w 2030 roku będzie w Polsce 4,2 mln chorych na cukrzycę
  • Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną. Może rozwijać się powoli i w każdym wieku, ale o tym długo nie dając objawów
Kategorie
Warto wiedzieć

Nowa przyczyna cukrzycy. Ważne odkrycie naukowców

Według nowego badania, do powstania cukrzycy przyczynia się enzym, który zmniejsza wrażliwość organizmu na insulinę. Odkrycie może otworzyć drogę do nowych terapii.

Enzym ma wpływ na działanie insuliny

Tlenek azotu to prosta cząsteczka, która ma jednak kolosalne znaczenie dla organizmu – m.in. rozszerza naczynia, poprawia pamięć, pomaga zwalczać infekcje, pobudza wydzielanie hormonów. Sposób jej działania był jednak owiany tajemnicą – przypominają naukowcy z Case Western Reserve University (Ohio, USA).

Kategorie
Lekarz radzi

Od stycznia nowa terapia w programie leczenia DME.

Pacjenci z cukrzycowym obrzękiem plamki (DME) leczeni będą nowocześnie i na światowym poziomie. Tradycyjne terapie anty-VEGF wymuszają na pacjentach stawianie się w ośrodku raz lub dwa razy w miesiącu. – Nie ma leku, którego jedno podanie likwidowałoby DME. Szansy na odciążenie gabinetów i chorych upatrujemy w nowych cząsteczkach, które pozwalają rzadziej podawać lek, zachowując skuteczność leczenia – mówi prof. Małgorzata Figurska z Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego.

  • – Takim preparatem, który pozwala u ponad 60 proc. pacjentów wydłużyć okres między iniekcjami nawet do 16 tygodni, jest bispecyficzne przeciwciało monoklonalne farycymab – opowiada ekspertka
  • Lek od stycznia będzie dostępny w programie leczenia pacjentów z chorobami siatkówki, wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki (AMD) oraz cukrzycowego obrzęku plamki (DME)
  • Usprawnienia wciąż wymaga natomiast profilaktyka cukrzycowych powikłań narządu wzroku. – Brakuje nam programu przesiewowego, który umożliwiłby wychwytywanie zmian na wczesnym etapie choroby – podkreśla prof. Figurska
  • Optymalnie, zdaniem specjalistki, byłoby dokonywać wstępnej oceny dna oczu już w gabinecie lekarza rodzinnego
  • – Zastosowanie rozwiązań z zakresu telemedycyny powinno odciążyć gabinety specjalistyczne i przyspieszyć diagnostykę – uważa okulistka