Kategorie
Klub diabetyka

„BusRajd” W poszukiwaniu Wiosny

GALERIA FOTO

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając z piątkowego przedpołudnia (22 marca 2024 r.) poszukiwacze – zduńskowolscy diabetycy udali się w podróż Autobusami miejskimi na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. I udało się! W okolicznych ogródkach już zakwitły piękne krokusy i przebiśniegi, hiacynty rozchylały listki ukazując pączki a tulipany nieśmiało wychodziły z ziemi. Na wierzbie pojawiły się piękne bazie a na niektórych drzewach pączki.

„BusRajd” należy zaliczyć do bardzo udanych!

Marzec to najlepszy czas na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. W tym miesiącu przyroda zaczyna budzić się z zimowego snu: zakwitają pierwsze kwiaty, na drzewach i krzewach powstają zawiązki liści, ptaki świergolą radośnie, a w słoneczne dni – czego nie było dzisiaj swoje kryjówki opuszczają cytrynki. Zapraszam na wiosenne spacery po lesie, wokół Kępiny i nie tylko.

Początek astronomicznej wiosny, tak zwana równonoc wiosenna, zazwyczaj wypada 20 marca. Natomiast kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca Dawniej tego dnia topiło się Marzannę, jednak tradycja ta stopniowo zanika z pobudek ekologicznych – słomiane kukły owinięte kolorową bibułą lub nawet tkaninami po prostu zaśmiecają rzeki. Oprócz wiosny astronomicznej i kalendarzowej wyróżnia się jeszcze meteorologiczną wiosnę. Ta zaczyna się już 1 marca i trwa do końca maja. 

Mimo, że na pierwszy rzut oka świat wydaje się szary i ponury, to dokładnie się przyglądając i szukając, możemy dojrzeć jego piękne elementy. Tak, jak w życiu… Mimo pozornej szarości dnia codziennego warto znajdować w nim barwne elementy i na nich się skupiać. A jeśli chodzi o wiosnę, to czuć, że zbliża się wielkimi krokami.

Autor: PSD Zd.Wola

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Oddział Miejsko Powiatowy w Zduńskiej Woli ul. Łaska 38