Kategorie
Turnusy rehabilitacyjne

Szczepienie lub test na COViD-19 przed wyjazdem

 Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 maja 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ogłoszonego w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 maja 2021 r. Poz. 905

Ustala się obowiązek:

Wszyscy uczestnicy wyjazdów na wczasy i turnusy rehabilitacyjne organizowane przez BTKiZ „HORYZONT” w Łodzi przy współpracy z naszym Stowarzyszeniem obowiązani są do okazania potwierdzenia wykonania szczepienia w kierunku SARS-CoV-2, lub  negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.

Test taki finansowany ze środków publicznych, można uzyskać na zlecenie lekarza POZ (lekarz rodzinny)

2021-06-11 Dąbki – termin testu – od 7 czerwca

2021-06-12 Darłówko Z – termin testu – od 8 czerwca

2021-06-26 Mrzeżyno – termin testu – od 22 czerwca

2021-07-03 Ustronie Morskie – termin testu – od 29 czerwca

2021-07-10 Międzywodzie – termin testu – od 6 lipca

2021-07-10 Mrzeżyno – termin testu – od 6 lipca

2021-07-24 Międzywodzie – termin testu – od 20 lipca

Pobierz zaświadczenie o przebytym szczepieniu – kod QR

Certyfikaty

Unijny Certyfikat COVID to europejskie zaświadczenie cyfrowe potwierdzające: przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19, uzyskanie negatywnego wyniku testu, uzyskanie pozytywnego wyniku testu i przebycie choroby

Zaloguj się na Twoje Internetowe Konto Pacjenta https://pacjent.gov.pl/ikp/, wybierz „Certyfikaty”, a następnie pobierz i wydrukuj kod QR odpowiednio:

 • Certyfikat szczepienia (Po przyjęciu choć jednej dawki szczepionki przeciw COVID-19, możesz pobrać elektroniczne potwierdzenie. W Polsce będzie ważne po 14 dniach od pełnego zaszczepienia)
 • Certyfikat wyniku testu (Jeśli Twój test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny, możesz pobrać elektroniczne potwierdzenie. Jego data ważności będzie zależała od rodzaju wykonanego testu)
 • Certyfikat ozdrowienia (Po zakończeniu izolacji wynikającej z zachorowania na COVID-19, możesz pobrać elektroniczne potwierdzenie. Będzie ważne do 180 dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu)

Osoby, które nie korzystają z Internetowego Konta Pacjenta mogą taki kod uzyskać bezpośrednio w punkcie szczepień już po zaszczepieniu – zostanie on wtedy wydrukowany bezpośrednio z systemu.

Test COVID-19 dla uczestników turnusów rehabilitacyjnych i ich opiekunów

Konieczność wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2 lub okazania potwierdzenia zaszczepienia się przeciwko COVID-19 stosuje się odpowiednio do opiekuna uczestnika turnusu rehabilitacyjnego, jeżeli konieczność jego obecności wynika z wniosku lekarza kierującego osobę niepełnosprawną na turnus rehabilitacyjny. 

W celu zapisania się na test w kierunku SARS-CoV-2 zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie: www.gov.pl/test-rehabilitacja. Zlecenie na test może wystawić również każdy lekarz POZ.

Jak przygotować się do pobrania wymazu?
 • wymaz powinien być pobrany po upływie około 3 godzin od ostatniego posiłku
 • przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia
 • wymaz powinien być pobrany po zachowaniu co najmniej 3 godzinnego odstępu od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (kropli, maści, aerozoli)
 • przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa
 • przed pobraniem należy wyjąć ruchome protezy zębowe.
Gdzie w Zduńskiej Woli wykonać wymaz?

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi Zduńska Wola 98-311; ul. Długa 4 (przy Państwowej Straży Pożarnej) tel. 516 569 924,

 • poniedziałek – środa 13:00 – 17:00
 • czwartek 08:00 – 12:00
 • piątek – sobota 13:00 – 17:00
 • niedziela nieczynne

Autor: PSD Zd.Wola

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Oddział Miejsko Powiatowy w Zduńskiej Woli ul. Łaska 38