Kategorie
Klub diabetyka

30 Finał WOŚP 2022

Nasza skarbonka jest już uruchomiona i funkcjonuje pod tym linkiem: Eskarbonka

30 Finał WOŚP to jubileusz istnienia corocznej zbiórki i święto wspólnego działania ponad podziałami. Wolontariusze z całej Polski łączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane, wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna w dniu 30 stycznia 2022 roku, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

 Od kilku lat Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Zduńskiej Woli aktywnie włącza się w Akcję WOŚP. Z uwagi na pandemię w 2021 i zapewne w 2022 roku nie będzie akcji bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania cukrzycy – szkoda.

Po raz pierwszy w 2021 roku zbieraliśmy również do e-skarbonki i ta forma pomocy i zbierania pieniędzy jest dla nas najlepszą formą.

Za każdą wpłatę z góry serdecznie w imieniu dzieci z wadą wzroku serdecznie dziękujemy.

Autor: PSD Zd.Wola

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Oddział Miejsko Powiatowy w Zduńskiej Woli ul. Łaska 38